Warsztaty dla Taty

fathers-four-2016[START – 7.10.2016 piątek 17:00-20:00]
>>WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY<<

Zajęcia warsztatowe dla ojców dzieci w wieku 0-6 lat. Zapraszamy również ojców zastępczych, opiekunów prawnych wychowujących dziecko oraz mężczyzn wkrótce spodziewających się dziecka.

 Jeśli ojcostwo to dla ciebie ważna sprawa, chcesz być bardziej świadomym tatą, obecnym w życiu swojego dziecka oraz jesteś gotowy razem z innymi ojcami odkrywać tajemnice dobrego kontaktu z dzieckiem zachęcamy cię do udziału w cyklu 7 spotkań.

 Na czym polega warsztat?

Warsztat ma charakter zamkniętej grupy spotkaniowej, zapraszamy na 7 trzygodzinnych spotkań w grupie około 10 ojców. Spotkania prowadzone będą przez dwóch doświadczonych trenerów-psychologów.

Forma warsztatu to dyskusje przeplatane ćwiczeniami, doświadczeniami proponowanymi przez prowadzących, w których udział umożliwia inne spojrzenie na samego siebie i swój sposób myślenia oraz funkcjonowania.

Jakie korzyści mają ojcowie z takiej formy pracy?

Panowie, którzy zdecydują się na udział w zajęciach będą mieli okazję do:

  • przeanalizowania zmian roli jaką w poszczególnych fazach rozwoju dziecka pełni tata,
  • rozwijania umiejętności komunikowania się z dzieckiem,
  • rozpoznawania i odpowiedniego reagowania na dziecięce emocje
  • poznawania skutecznych sposoby radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, które zdarzają się wielu rodzicom. rozważań nad tym, jak najlepiej godzić rolę ojca, męża, partnera, pracownika.

Prowadzący:

Warsztat prowadzony jest przez dwóch psychologów, którzy również są ojcami.

Dariusz Bronowski
Adam Stepnowski-Said

tata-merkuryWywiad radiowy z prowadzącymi warsztaty
– Radio Merkury – Kalina Olejniczak – wrzesień 2014

http://www.radiomerkury.pl/audycja/porozmawiajmy-o/tata-na-starcie-17-wrzesnia-2014.html

 

glos-wielkopolski
Wywiad o ojcostwie w głosie Wielkopolski:

http://www.gloswielkopolski.pl/magazyn-rodzinny/a/wizerunek-zdystansowanego-ojca-ustepuje-miejsca-zaangazowanemu-tacie,10139736/

 

Możliwy jest też telefoniczny kontakt z koordynatorem projektu pod numerem 733 713 217

pobrany plikProjekt „Akademia Rozwoju Rodziców” jest spółfinansowany ze środków Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

 

dajemydzieciomsile_dawniej_rgbProjekt „Wychowanie to Wyzwanie” jest współfinansowany ze środków The Velux Foundations w ramach programu grantowego Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

logo mopr poznan
Sala Klubu Integracji Społecznej w której odbywają się zajęcia została udostępniona nieodpłatnie przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu